Opti Liposomal B6 +Magnez +Zeolit stanowi formułę której składniki pomagają m.in. w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego; utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych; prawidłowego metabolizmu energetycznego; zachowaniu zdrowej skóry; przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia; syntezy niektórych neuroprzekaźników; regulacji aktywności hormonalnej; utrzymania sprawności umysłowej; prawidłowego widzenia; prawidłowej pracy serca; prawidłowej produkcji krwi; prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
Zeolit
Zainteresowanie zeolitem wzrosło po wypadku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku. Likwidatorom awarii podawano proszek zeolitu. Osoby, które go nie dostały miały oznaki choroby popromiennej. W 1998 r. zeolit został uznany przez ekspertów za najlepszy sposób na usunięcie radioaktywnego cezu i strontu z organizmu.
Po wypadku w Fukushimie zeolit był wykorzystywany w systemie drenażowym dla pochłaniania radionukleidów w celu zmniejszenia zanieczyszczenia wody odprowadzanej do oceanu.
Zeolit posiada cztery najważniejsze właściwości:
1. Sorpcja. Sorpcja – to pochłanianie jednej substancji przez inną substancję. Sorbenty są wykorzystywane w filtrach do wody, urządzeniach do oczyszczania powietrza, maskach gazowych, a w medycynie do odtruwania organizmu człowieka.
Zeolit jest uznany za najlepszy sorbent z dwóch powodów:
– Zeolit nie tylko oczyszcza wodę, lecz nadaje jej wyjątkowe właściwości,
jak u wody źródlanej. Badania porównawcze wykazują wysoką aktywność biologiczną wody oczyszczonej zeolitem.
– Zeolit jest unikalnym sorbentem dla oczyszczania organizmu człowieka, dlatego że potrafi działać wybiórczo, w odróżnieniu na przykład od węgla drzewnego, wyprowadzając tylko szkodliwe substancje i toksyny, nie usuwa użytecznych pierwiastków śladowych, witamin i innych składników korzystnych dla organizmu, których i tak nam często brakuje.
2. Wymiana jonowa.
Zeolit zawiera jonokoloidalną postać minerałów – cząsteczki są wielokrotnie mniejsze od naszych komórek i łatwo przyswajalne. Zawiera w swoim składzie prawie 100 różnych pierwiastków. Jest to jeden z najważniejszych minerałów na naszej planecie, mający korzystny wpływ na nasz organizm.
Jego stała struktura molekularna w postaci siatki, ma ładunek ujemny, dla tego przyciąga a następnie oddaje luźne minerały o ładunku dodatnim.
W ten sposób nie tylko uzupełnia niedobory mikroelementów lecz także wprowadza równowaga mineralną.
3. Odkwaszanie organizmu. Zawdzięczając właściwości wymiany jonowej, zeolit odpowiada za równowagę mineralną i dostarcza organizmowi niezbędną ilość minerałów zasadowych. To pomaga w odkwaszaniu organizmu i utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.
4. Zeolit jest naturalnym katalizatorem, który przyspiesza procesy enzymatyczne, wspierając w ten sposób funkcję trawienne w organizmie człowieka.
Co to jest zeolit?
Podczas powstawania Ziemi przyroda zostawiła nam cenny dar – zeolit (klinoptylolit). Jest to naturalny minerał o nadzwyczajnych właściwościach fizycznych, które wynikają z jego szczególnej struktury krystalicznej. W ciągu milionów lat pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia doszło do osadzenia się warstwy popiołu wulkanicznego i jego przemiany fizycznej i chemicznej, która spowodowała powstanie różnorodnej grupy zeolitów. Struktura siatkowa umożliwia zeolitowi działanie, jako wymieniacz jonowy i selektywny adsorbent. Adsorpcja i wymiana jonowa zależy od ładunków i ich wielkości. Im bardziej wielkość jonów jest zgodna z wielkością porów w siatce zeolitu, tym łatwiej są przez nią wychwytywane i zatrzymywane. . Ten cudowny minerał wulkaniczny jest panaceum na pęd współczesnego życia, nasze niezdrowe nawyki, sięganie po rozmaite używki i wszędobylski stres. Wszelkie jego opisy mówią o wspieraniu detoksykacji organizmu oraz pomocy w zwalczaniu wielu groźnych chorób. Już chorujemy szybciej, w młodszym wieku niż nasi rodzice czy dziadkowie a dolegliwości mają większe nasilenie.
A co będzie, jeśli nie zatrzymamy tej równi pochyłej?
Zeolit jest popularnym środkiem wykorzystywanym w zwalczaniu równych chorób oraz w oczyszczaniu organizmu. W Polsce nie jest rozpowszechniony ani dobrze znany. Jednak dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. w USA, Austrii, Chorwacji, Rosji czy na Kubie. Stanowi on znany absorbent mikotoksyn, wirusów, metali ciężkich, toksyn i radionuklidów, jest również skuteczny w zwalczaniu drobnoustrojów.
Witamina B6
Witamina B6 należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie. Uczestniczy w procesach ważnych dla życia, gdyż bierze udział w metabolizmie aminokwasów oraz tworzeniu czerwonych krwinek. Szczególne znaczenie ma udział witaminy B6 w metabolizmie neurotransmiterów, aminokwasów siarkowych oraz w syntezie niacyny z tryptofanu.
Witamina B6 jest niezbędna do prawidłowej czynności układu nerwowego. Jej niedobór może powodować różnego rodzaju zmiany neurologiczne, w tym przedwczesne starzenie się neuronów. Witamina B6 jako koenzym bierze udział w procesach syntezy glikogenu (związku zapasowego wielu ważnych narządów) i w metabolizmie złożonych węglowodanów. Dostateczne jego spożycie zabezpiecza właściwą syntezę glikogenu oraz przemianę glikogenu do glukozy. Wpływa także na układ krwiotwórczy. Ponadto chroni przed rozwojem miażdżycy spowodowanej wysokim poziomem homocysteiny w organizmie. Poza tym jej obecność konieczna jest do syntezy neurohormonów takich jak serotonina, adrenalina.
Niedobór
Objawy niedoboru witaminy B6 są zróżnicowane i zależą od stopnia niedoboru tej witaminy w organizmie. Przede wszystkim niedobór witaminy B6 upośledza prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Następuje bowiem spadek syntezy białek ustrojowych, kwasów nukleinowych (DNA, RNA) niezbędnych dla wzrostu i rozwoju. Ponadto stwierdza się zaburzenie syntezy hemoglobiny, która stanowi czerwony barwnik krwi oraz uczestnicy w transporcie tlenu i dwutlenku węgla w organizmie zarówno ludzi, jak i zwierząt. Osoby z niedoborem witaminy B6 mają osłabiony układ immunologiczny, który objawia się zwiększoną zachorowalnością na infekcje bakteryjne i wirusowe.
Niedobór magnezu daje objawy, które często są mylące. Byle drobiazg wyprowadza cię z równowagi, źle śpisz i czasem łapią cię skurcze? A może uskarżasz się na drganie powiek i ciągłe zmęczenie? Zanim zaczniesz biegać po lekarzach, zacznij od uzupełnienia magnezu. Magnez jest organizmowi niezbędny, by procesy życiowe przebiegały prawidłowo. Tymczasem wiele osób cierpi na niedobór magnezu (hipomagnezemia). Powód? To najczęściej jedzenie żywności wysoko przetworzonej, życie w pośpiechu i stresie. Stężenie magnezu w organizmie zmniejsza się też pod wpływem niektórych chorób, leków i dużego wysiłku fizycznego.
Magnez – do czego jest potrzebny w organizmie?
Magnez stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Biorąc udział w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, warunkuje dostawę energii do tkanek i komórek organizmu, zwłaszcza do wrażliwych na jej niedobór komórek nerwowych mózgu. Zmniejsza też ich nadpobudliwość, działając na organizm uspokajająco. Poprawia pamięć i myślenie. Magnez jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego. Rozdrażnienie, nerwowość, kołatanie serca, bezsenność, zmęczenie oraz powtarzające się skurcze mięśni lub drganie powieki – w ten sposób organizm może sygnalizować, że brakuje mu magnezu. Według ostatnich badań, długotrwały niedobór magnezu zwiększa ryzyko chorób cywilizacyjnych – miażdżycy i nowotworów.
Komu grozi niedobór magnezu?
- uczniom, studentom oraz ludziom intensywnie pracującym umysłowo
- ciężko pracującym fizycznie
- osobom żyjącym w ciągłym stresie
- kobietom ciężarnym oraz w okresie menopauzy
- osobom stosującym restrykcyjne diety odchudzające
Skład
