OptiCardio®

by rafal
0 comment

Jest suplementem diety, w którego składzie znajdziemy między innymi ekstrakt z winogron, głogu, kory sosny oraz resweratrol. Opti Cardio® wspomaga odżywienie i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i jest dedykowany dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób, u których ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia jest największe.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Cardin® (zastrzeżona formuła) 100 mg 200 mg
Ekstrakt z owoców głogu 10:1 85 mg 170 mg
Ekstrakt ze skórki czerwonego winogrona 10:1 60 mg 120 mg
Ekstrakt z kwiatów hibiskusa 10:1 45 mg 90 mg
Ekstrakt z owoców winogrona 100:1 w tym
resweratrol
40 mg
39,2 mg
80 mg
78,4 mg
Ekstrakt z kory sosny 10:1 15 mg 30 mg

Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich.

Opti Cardin® Jest suplementem diety, w którego składzie znajdziemy między innymi ekstrakt z winogron, głogu, kory sosny oraz resweratrol. Opti Cardio® wspomaga odżywienie i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i jest dedykowany dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób, u których ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia jest największe.

Skład:

Opti Cardin®

(zastrzeżona formuła ekstraktu z owoców Citrus Sinensis) (DER 10-12:1)

Ekstrakt z Pomarańczy gorzkiej

Ekstrakt z Pomarańczy gorzkiej wspomaga naczynia krwionośne i poprzez odżywianie komórek śródbłonka cennymi witaminami pochodzenia naturalnego  pomaga chronić naczynia krwionośne oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca. Właściwości witamin i substancji pochodzenia naturalnego docenią szczególnie  osoby  z dusznicą bolesną, nadciśnieniem, stresem, przeziębieniem, otyłością i kobiety z zaburzeniami miesiączkowania.

Ekstrakt z owoców głogu (Crataegus oxycantha L.) (DER 10:1; )

Ekstrakt z owoców głogu jest źródłem witamin C i B, soli mineralnych i pektyn. Suplementowany jest w uzupełnianiu bilansowej diety u z osób z nadciśnieniem, dusznicą bolesną, arytmią, miażdżycą, zaburzeniami krążenia mózgowego i hiperlimidemią.

Ekstrakt ze skórki czerwonego winogrona. (Vitis vinifera L) (DER 10:1)

Ekstrakt z owoców winogron dzięki flawonoidom wspomaga gospodarkę lipidową i poziom cholesterolu HDL. Winogrono ma również właściwości przeciwutleniające, zawiera potas oraz witaminy C, K i A. Ekstrakty winogron powinny być stosowane jako uzupełnienie zbilansowanej diety u osób z zaburzeniami krążenia mózgowego i obwodowego, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, stanami zapalnymi żył, zastojem krwi w żyłach, zapaleniem siatkówki i naczyniówki.

Ekstrakt z kwiatów hibiskusa – Ketmia szczawiowa (Hibiscus Sabdariffa Linn) (DER 10:1)

Wyciągi z ketmii działają orzeźwiająco. Ketmia wspomaga naczynia krwionośne i serce, jak również wątrobę. Ekstrakty z ketmi powinny stanowić suplement do zbilansowanej diety u osób z nadciśnieniem, miażdżycą, zaparciami, zaburzeniami trawienia, nieżytem układu oddechowego, przeziębieniem, gorączką i osłabieniem.

Ekstrakt z owoców winogrona (Vitis vinifera L) Resweratrol (DER 100:1)

Resweratrol odżywia układ sercowo – naczyniowy. Jest stosowany w suplementacji zbilansowanej diety u osób z cukrzycą i otyłością, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, stanami zapalnymi żył, miażdżycą, zaburzeniami krążenia obwodowego. Bogate w resweratrol są winogrona, głównie ich skórka. Z tego względu wina czerwone, otrzymane z fermentacji soku razem ze skórkami owoców, zawierają więcej resweratrolu niż wina białe. Wielu badaczy uważa, że związek ten jest odpowiedzialny za tzw. francuski paradoks.

Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej (Pinus pinaster) (DER 10:1)

Sosna nadmorska rośnie naturalnie w zachodniej części obszaru śródziemnomorskiego, na wschód po Włochy. Do celów produkcyjnych jest uprawiana. Roślina umieszczona w Czerwonej Księdze gatunków zagrożonych. Jedno z najcenniejszych źródeł substancji odżywczych dla serca i naczyń krwionośnych. Ze względu na specyficzne substancje odżywcze ekstrakty stosowane są w uzupełnianiu bilansowej diety w miażdżycy, chorobie wieńcowej, cukrzycy, zapaleniu żył, niewydolności żylnej, nadciśnieniu.

Podsumowanie

  • Choroby układu krwionośnego to GŁÓWNA PRZYCZYNA ZGONÓW w populacji Polski i Europy.
  • Aktywność fizyczna, zdrowa dieta i fitoterapia ZNACZĄCO ZMNIEJSZAJĄ CZĘSTOŚĆ CHORÓB serca i układu krwionośnego.
  • ROŚLINY LECZNICZE stosowane wg zasad nowoczesnej fitoterapii to powrót do korzeni zdrowia i SĄ ONE DOSKONAŁYM UZUPEŁNIENIEM NOWOCZESNEGO LECZENIA kardiologicznego.

You may also like