OptiDex®

by rafal
0 comment

Wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, jak również wspomaga odżywianie i metabolizm oraz wspomaga układ odpornościowy. Wtórne do suplementacji efekty oczyszczania organizmu są widoczne na wielu płaszczyznach: poprawia się wygląd skóry, włosów i paznokci, jesteśmy pełni energii, gotowi do działania i polepsza się nasze samopoczucie.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Dexim® (zastrzeżona formuła) 115 mg 230 mg
Ekstrakt z korzenia piołunu słodkiego 10:1 90 mg 180 mg
Ekstrakt z brokułów 10:1 85 mg 170 mg
Ekstrakt z goździkowca 10:1 75 mg 150 mg
Ekstrakt z ostropestu plamistego 30:1 60 mg 120 mg
Chlorella 40 mg 80 mg

Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich.

Składniki suplementu

Opti Dexin® zastrzeżona formuła z ostropestu plamistego i liści zielonej herbaty wspomaga fizjologiczne oczyszczanie organizm z toksyn i metabolitów komórkowych.

Ekstrakt z korzenia piołunu słodkiego bogaty jest w garbniki, flawonoidy oraz sole mineralne, które odżywiają komórki , dzięki temu łatwiej radzą sobie z rodnikami tlenowymi. Ekstrakt z brokułów jest źródłem sulforafanu. Ekstrakt z goździkowca wspomaga układ pokarmowyi. Ekstrakt z ostropestu plamistego słynie ze swojego działania wspomagającego wątrobę. Chlorella zawiera niezwykle cenne substancje odżywcze, dzięki czemu układ pokarmowy i nerki mogą wydajniej pracować.

Detoksykacja = odtruwanie = oczyszczanie = zdrowie

Zanieczyszczenie powietrza, chemiczne pożywienie, nadużywanie leków chemicznych…. To przyczyna wielu chorób cywilizacyjnych a nawet śmierci.

Toksyny powstają w wyniku reakcji chemicznych jakie zachodzą w organizmie, są rozpuszczane w żółci i usuwane z niego. Nadmiar toksyn niekorzystnie wpływa na pracę całego organizmu, na nasze samopoczucie oraz wygląd. Oczyszczanie organizmu z toksyn ma wymierne korzyści, jak wspomóc ten proces? Ważna jest dieta bogata w substancje, które pomagają usuwać szkodliwe efekty przemiany materii oraz odpowiednie nawodnienie. Większość toksyn rozpuszcza się w wodzie i z nią jest wydalana, dlatego tak istotne jest odpowiednie nawodnienie.

Nauka

Toksykologia zajmuje się badaniem wpływu trucizn na organizmy żywe, wszystkimi aspektami niekorzystnego działania substancji chemicznych na systemy biologiczne.

Za truciznę należy więc uważać każdą substancję, która wprowadzona do organizmu jakąkolwiek drogą, w stosunkowo małej ilości, wskutek swych właściwości fizykochemicznych może wywołać zmiany struktury lub zaburzenia czynności organizmu, których wynikiem jest choroba lub śmierć.

Przykładem jest – marskość wątroby – zniszczony miąższ, prowadzący do niewydolności wątroby; na ogół rozwija się powoli; powstaniu choroby sprzyja m.in. nadmierne spożywanie alkoholu (ok. 50% przypadków).

A co to sa ksenobiotyki?

Ksenobiotykami określa się substancje, które nie są naturalnymi metabolitami organizmu. W roku 1947 Roger Williams, w swojej monografii pt. „ Detoxifications Mechanisms” przedstawił po raz pierwszy biotransformację ksenobiotyków jako proces etapowy, przebiegających w następujących po sobie fazach tzw. funkcjonalizacji i koniugacji.

Obecnie wiadomo, że metabolizm ksenobiotyków podzielić można na 4 główne procesy:

• Wchłanianie (absorbcja)
• Rozmieszczenie (dystrybucję) – pomiędzy poszczególnymi tkankami i narządami oraz przenikanie przez bariery wewnątrzustrojowe i gromadzenie się w tkankach (kumulacja)
• Przemiany biochemiczne (biotransformacja) prowadzi często do powstania metabolitu bardziej toksycznego od substancji macierzystej
• Wydalanie

NIE WSZYSKIE SUBSTANCJE POTRAFIMY UTYLIZOWAĆ.

• Wydalane: związki rozpuszczalne w wodzie (kwas szczawiowy) lub bardzo lotne (eter etylowy), które szybko wydalają się przez nerki lub płuca.
• Kumulowane: substancje silnie litofilne, które kumulują się w tkance tłuszczowej.
• Wiele trucizn działa bezpośrednio i prowadzi do śmierci komórek, (denaturacja, hydrolizacja )np. silne kwasy i zasady, fenol, formaldehyd, amoniak.

You may also like