OptiNeurostress®

by rafal
0 comment

OptiNeurostress ® Jest unikalną kompozycją naturalnych ziół, które wspierają nasz organizm i układ nerwowy. Można je stosować jako uzupełnienie zbilansowanej diety w celu dostarczenia ważnych dodatkowych substancji odżywczych dla naszego mózgu i prawidłowego funkcjonowania układu neurologicznego.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Neurostress ® (zastrzeżona formuła) 100 mg 200 mg
Ekstrakt z ziela męczennicy 10:1 70 mg 140 mg
Ekstrakt z kwiatów szafranu 10:1 65 mg 130 mg
Inozytol 60 mg 120 mg
L-tryptofan 50 mg 100 mg
Ekstrakt z liści melisy 10:1 45 mg 90 mg
Ekstrakt z ziela dziurawca 10:1 40 mg 80 mg

Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich.

OptiNeurostress® Jest unikalną kompozycją naturalnych ziół, które wspierają nasz organizm i układ nerwowy.

Skład:

Opti Neurostress®

to zastrzeżona formuła z owoców granatu i pomarańczy dostarczająca energii komórkom neuronalnym mózgu.

Męczennica cielista (Passiflora incarnata)

Ekstrakt z ziela męczennicy wspiera nasz układ nerwowy i jako suplement zdrowej zbilansowanej diety jest polecany osobom w okresie zwiększonego stresu, w stanach ogólnego pobudzenia nerwowego, niepokoju i lęku, nadmiernego pobudzenia ruchowego, w zaburzeniach czynności serca wywołanych bodźcami nerwowymi, w bezsenności i bólach głowy spowodowanych napięciem układu nerwowego, w mało nasilonych atakach drgawek pochodzenia ośrodkowego, w dolegliwościach okresu przekwitania i dla rekonwalescentów po ciężkich chorobach i operacjach.

Kwiat szafranu (Crocus L.)

Ekstrakt z kwiatów szafranu.zawiera witaminy A i B, kwas foliowy i kwasy wielonasycone, Surowcem oficjalnym zielarskim i przyprawowym jest znamię słupka – Stigma Croci, ujęte w Deutscher Arzneimittel Codex z 2005 r. W rzeczywistości zbiera się cały słupek i pręciki szafranu siewnego – Crocus sativus L. bowiem panuje deficyt surowca. Jak podaje szwajcarska farmakognozja, aby uzbierać 1 kg surowca trzeba wyskubać 100.000-150.000 kwiatów. Jako źródło cennych substancji uzupełniających nasza dietę suplement z kwiatów szafran szczególnie poleca się osobom w silnym stresie. Prawidłowe odżywianie, co podkreśla wielu neurologów poprawia proces zapamiętywania i odtwarzania informacji, pomaga też w koncentracji psychicznej i ruchowej co jest szczególnie ważne przy wzmożonej pracy umysłowej. W niektórych kulturach uważany był za afrodyzjak.

Inozytol

czyli witamina B8, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zapewnia równowagę jonów miedzi i cynku w komórkach mózgu. (inositol ang.)(cykloheksanoheksaol; łac. myo-Inositolum) – organiczny związek chemiczny z grupy cukroli, cykliczny sześciowęglowy alkohol polihydroksylowy zawierający sześć grup hydroksylowych. Bywa określany jako „witamina B8”, nie jest jednak witaminą, gdyż może być syntetyzowany przez organizm. Wszystkie izomery mają słodkawy smak. Składnik budulcowy fosfolipidów układu nerwowego człowieka. Niedobór witaminy B8 w organizmie czyli awitaminoza może powodować destabilizację struktur błonowych, stłuszczenie narządów miąższowych, zaniki mięśniowe, zaburzenia w wytwarzaniu surfaktantu pęcherzyków płucnych, zaburzenia spermatogenezy, niepłodność, wysięki naczyniowe, zaburzenia w oddawaniu moczu, niedowłady mięśniowe, zahamowanie wzrostu, otyłość, cukrzyca, miażdżyca, zmiany zwyrodnieniowe płuc.

L-tryptofan

bierze udział w produkcji serotoniny i melatoniny. Tryptofan jest to niezbędny, egzogenny, ketotwórczy aminokwas – kwas L-alfa-amino-beta-indolopropionowy, Tryptofan jest przekształcany (dekarboksylacja, hydroksylacja) do neurotransmitera – serotoniny (5-hydroksytryptaminy). Największa koncentracja serotoniny u człowieka występuje w mózgowiu, przewodzie pokarmowym i w trombocytach. Podczas katabolizmu tryptofanu powstaje kwas indolooctowy i kwas acetooctowy wydalany z potem i moczem. Okres półtrwania wynosi 14-16 godzin. Witamina C oraz aktywna forma witaminy B6 wykazuje synergizm farmakologiczny i biochemiczny z tryptofanem. L-tryptofan jako składnik prawidłowej diety i podawany w suplementacji polecany jest szczególnie osobom w silnym stresie, bezsenności, depresji, terapiach odwykowych u alkoholików i w trakcie menopauzy.

Melisa lekarska – Melissae officinalis (Labiatae)

Ekstrakt z liści melisy jeden z najpopularniejszych naturalnych środków nasz układ nerwowy i pokarmowy. Melisa tak popularne w Polsce zioło oraz jego ekstrakty wzmagają trawienie i pobudzają apetyt. Liście zawierają olejek eteryczny – Oleum Melissae w ilości około 0,1-0,3%, a w nim cytral (30%), cytronelol (do 5%), geraniol, linalol, mircen i alkohole aromatyczne. Ponadto surowiec zawiera wit.C – ok. 100 mg/100 g, garbniki – do 5%, kwasy (kawowy, ursolowy rozmarynowy, oleanolowy), śluzy – ślady, gorycze, flawonoidy i sole mineralne. Suplementacja zbilansowanej diety ekstraktem z melisy polecana jest osobom w silnym stresie, bezsenności, lęku, przeziębieniach, nieżytach żołądka i jelit, nerwicy wegetatywnej, braku łaknienia i kaszlu.

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.)

Ekstrakt z ziela dziurawca zawiera flawonoidy do 4% (m.in. hiperozyd, rutyna, kwercetyna), naftodwuantrony do 0,14% (m.in. hiperycyna, protohiperycyna), garbniki katechinowe do 8%, leukoantocyjanozydy, olejek eteryczny do 1% (m.in. alifatyczne węglowodory i aldehydy, αpinen, gurjunen), kwasy wielofenolowe (m.in. kw. kawowy, kw. chlorogenowy), cholina, fitosterole, hipertoryna, związki cukrowe Dziurawiec jest jedną z najbardziej wszechstronnie poznanych roślin zielarskich. Hiperycyna ma intensywną czerwoną barwę, jest zbliżona budową do hematoporfiryny. Ekstrakty z dziurawca polecane są do suplementowania zbilansowanej diety aby wspomagać układ nerwowy i pokarmowy, szczególnie wątrobę.

Podsumowanie:

  • Uwaga! Jeżeli osłabienie nastroju, smutek i zniechęcenie pojawiają się u nas coraz częściej, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.
  • Co 10 osoba w Polsce ma depresję i powinna się leczyć.
  • Depresja jest niebezpieczna i może prowadzić do śmierci.
  • Każda kuracja depresji powinna łączyć w sobie suplementację naturalnych ekstraktów roślinnych, z których tworzą się neuroprzekaźniki regulujące prace mózgu.

 

You may also like