OptiSugar®

by rafal
0 comment

Odpowiednio skomponowane składniki wspomagają trzustkę w prawidłowej pracy. Opti Sugar® może być stosowany zarówno przez osoby otyłe i chore na cukrzycę, jak i osoby zdrowe, którym zależy na utrzymaniu zdrowia.

To suplement diety, w którego składzie znajdziemy na przykład ekstrakt z gorzkiego melona, owocu łopianu czy maqui. Odpowiednio skomponowane składniki wspomagają trzustkę i naczynia krwionośne. Opti Sugar® może być stosowany zarówno przez osoby cierpiące na cukrzycę, jak i osoby zdrowe, w celu wspierania organizmu w utrzymania homeostazy.

Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Sugarin ® (zastrzeżona formuła) 120 mg 240 mg
Ekstrakt z gorzkiego melona 10:1 90 mg 180 mg
Sproszkowana kora cynamonu 75 mg 150 mg
Ekstrakt z liści gurmaru 10:1 65 mg 130 mg
Ekstrakt z owoców maqui 10:1 50 mg 100 mg
Ekstrakt z korzenia cykorii podróżnika 10:1 40 mg 80 mg
Ekstrakt z owoców łopianu 10:1 25 mg 50 mg
Ekstrakt z korzenia berberyny 10:1 15 mg 30 mg

Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich.

Opti Sugarin®

to zastrzeżona formuła ekstraktów: korzenia cykorii i nasion kozieradki pospolitej, która wspomaga trzustkę, naczynia krwionośne i poprzez odżywianie znaczną ilością inuliny również stan mikroflory jelitowej.

Cukrzyca

Choroba metaboliczna, w której dochodzi do zaburzenia regulacji zawartości glukozy we krwi czyli patologicznej hiperglikemii – wynikającej z defektu wydzielania lub działania insuliny. (hormonu produkowanego w trzustce).

Przewlekła hiperglikemia w cukrzycy powoduje uszkodzenie, zaburzenie czynności i niewydolność różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych.

Na podstawie danych Narodowego Funduszu Zdrowia, podaje się, że w Polsce jest około 3,5 miliona osób chorych na cukrzycę,

UWAGA! Tylko 50-60% przypadków stanowi cukrzyca rozpoznana, pozostałe 40-50% – cukrzyca nierozpoznana.

Ponad 1 milion Polaków nie zdaje sobie sprawy, że jest chora na cukrzycę, gdyż pozostaje niezdiagnozowana.

Cukrzyca źle leczona jest niebezpieczna i nie tylko zmniejsza jakość życia, ale też przedwcześnie zabija pacjenta głównie z powodu chorób zapalnych i miażdżycy naczyń krwionośnych.

Do przewlekłych powikłań cukrzycy należą:

  • nefropatia cukrzycowa,
  • powikłania oczne – głównie retinopatia cukrzycowa (razem z nefropatią cukrzycową zaliczana do powikłań mikroangiopatycznych) i zaćma
  • neuropatia cukrzycowa
  • Zniszczenie dużych naczyń krwionośnych – makroangiopatyczne – miażdżyca (cukrzyca jest niezależnym czynnikiem ryzyka rozwoju miażdżycy), charakteryzującej się rozwojem w młodszym wieku, rozsianymi zmianami w tętnicach o mniejszym kalibrze, upośledzeniem powstawania krążenia obocznego wskutek mikroangiopatii, bezbólowym przebiegiem zespołów miażdżycowych (np. zawału serca)
  • Zespół stopy cukrzycowej – wskutek zmian mikro- i makroangiopatycznych oraz neuropatii
  • i wiele innych – powikłania kostne, stawowe i skórne.

You may also like